Kışın kemik koruması

Kışın kemik koruması

Doğanın yarattığı insan vücudunda kemikler, herhangi bir binanın yapımında sütunlar ile aynı öneme sahiptir.Kemikler insan vücudunun güzelliğini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı bir vücut oluşturur, aynı zamanda büyür. Yaşla birlikte osteoporoz ortak sorun.

Kışın kemiklerdeki ağrı daha da artar, eklemlerdeki ağrı bile yürümeyi zorlaştırır.
Kadınlarda kemik problemleri büyük ölçüde bir hormon eksikliğinden kaynaklanmaktadır.Bu hormona östrojen denir.Menopozdan sonra bu hormonun üretim kapasitesi önemli ölçüde azalır, bu nedenle kemiklerde özel bir hastalığa neden olur, osteoporoz.

Bu hastalıkta kemikler zayıflar ve ciddi bir kalsiyum eksikliğine sahiptir, bu da onların incelmesine veya kurumasına ve hafif bir yaralanma ile kırılmasına neden olur.
50-45 yaşından sonra kadınlar osteoporoz veya osteoporozdan muzdariptir. Bu durum kemiklerin özellikle kalsiyum gibi protein ve mineral eksikliğinden kaynaklanır.

Zamanla kemikler gücünü kaybeder ve zayıflamaya ve kırılmaya başlar.
Kadınların hastalığa yakalanma olasılığı daha yüksektir, çünkü erkeklerden daha kısadırlar, bu nedenle toplam kemik uzunlukları baştan daha kısadır.Kadınlar yaşlandıkça kemik lifleri azalır, daha hızlı oluyor gibi görünüyor.
Genel olarak, kadınlar bir ömür boyu kemik yoğunluklarının yüzde 30 ila 50’sini kaybederler, erkeklerde ise sadece yüzde 20 ila 33. Kalsiyum bu hastalığın önlenmesinde anahtar rol oynar. Miktar yeterli ise bu ağrılı hastalık önlenebilir.

Yani vücutta kalsiyum eksikliği yoksa hastalığa yakalanma riski yüksektir.

Kalsiyum kemiklerimiz için önemli bir bileşendir ve onları sadece güçlü tutmakla kalmaz, aynı zamanda onları çiftler halinde tutmada baharat görevi görür.Vücuttaki uygun miktarda kalsiyum, kadınların eklem ağrısından kaçınmasına da yardımcı olabilir, bu nedenle vücutlarına izin vermemelidirler. Kalsiyum eksikliği, ancak kalsiyumun kemiklere ulaşmasının yanı sıra vücudun bir parçası olması için D vitaminine ihtiyacı olduğunu da unutmamalılar, bu nedenle daha fazla kalsiyum ve D vitamini beslenmeleri gerekiyor.

D vitamini ve kalsiyumun yanı sıra, kemiklere de fayda sağlayan magnezyum, C vitamini ve mineraller gibi diğer besleyici ve sağlıklı besin maddelerine ihtiyaç vardır.Özellikle 40 yaş üstü kadınlarda içerik eksikliği olmamasına dikkat edin. Bu yaşta kadınlar diyetlerine süt, tereyağı ve yoğurdu dahil etmelidir.

Ayrıca ıspanak, fasulye, salata, yumurta ve balık yiyin. Bu yaşta amino asitler (amino asitler) açısından zengin besinler tüketin. Kalsiyumun emilmesine de yardımcı olur. Günlük besinler yiyin. Ayrıca bol miktarda vitaminim var Limon, kanola ve malt gibi C, C vitamini de kalsiyum oluşumunda çok yardımcıdır.
Kış güneşi kemikler için de çok önemlidir, bu nedenle güneşte oturduğunuzdan emin olun.
Mevsimine göre çorba içip balık yiyin.Kendinizi meşgul edin ve ellerinizi ve ayaklarınızı daha fazla kullanabileceğiniz aktivitelere katılın.Her sabah ve akşam olabildiğince yürüyüş yapın veya bisiklete binin.Kemik dolgunluğu Yürüme hastalığında yürümek belirsiz, ancak dizler hareket için çok önemli, diz, uyluk kemiği ve kaval kemiği arasında bir eklem var.

Doğal olarak şekillendirilmiştir, böylece hareket için büyük bir esnekliğe ve vücudu desteklemek için sürekli bir güce sahiptir.

Bu hastalıkta kaslarda ağrı ve sertlik sık görülür Diz eklemleri vücudu destekleyen eklemlerdir ve işlevleri eklem çevresindeki kasların özellikle uyluğun ön tarafındaki kasların gücüne bağlıdır. Bu kasları güçlendirmek ve yapmak onları sağlıklı kılan egzersizler ağrıyı büyük ölçüde hafifletir.
Dizlerinizi her zaman hareketli tutmak önemlidir. Dizleriniz ağrıysa bile yürümek daha iyidir. Tüm bunları yapmak diz ağrısı ile yürümeye çalışmaktan daha iyidir. Yürümek veya bisiklete binmek için iyi bir egzersizdir. diz kaslarını güçlendirir.Bu sayede dizler daha fazla basınca dayanır ve sağlıkları geri kazanılır.

Obezite vücudun tüm kemiklerini etkiler, ancak boyun kemikleri, omuz eklemi ve omurilik gibi en çok etkilenen bazı kemikler ve eklemler de vardır.Siyatik, eklem ağrısı, diz ağrısı, uylukta kemikler de etkilenir. ve üst sırt ağrısı, artrit, bilek, kol, mühür ve kaburga kırıkları.

Bu ağrılar soğuk mevsimde yoğunlaşır. Eklem ağrısı genellikle en ağır taşıyıcı eklemleri, en önde gelen diz eklemini etkiler. genellikle çok acı verici.
Yaşın kişinin kendisiyle ilgili olduğu söylenir

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*