Yaşlanmanın etkileri birkaç sır

Yaşlanmanın etkileri birkaç sır

O zamanlar mektup yazmak yaygın bir uygulamaydı. Mektubu yazanlar büyükler olsaydı, çocukların uzun bir ömür yaşamaları için dua ederlerdi, o zaman gerçek muhatabı tarif ederlerdi.Güzellik uzmanları sadece uzun, tok, sağlıklı, güçlü ve uzun süre yaşamazlar. Kendinize bir soru sormadan önce.

Gerçekten uzun ve dolu bir yaşam mı istiyorsun?

Sadece yaşlanmayı geciktirici ilaçlar kullanmak gerekli midir?
İlk soruda, insanların% 100’ü uzun vuruşlar oynamaları gerektiği konusunda hemfikir görünüyor.
Siz ve sevdiklerinizin hayallerini ve umutlarını gerçekleştirebilmeniz için uzun süre hayatta ve sağlıklı kalın.
İkinci soruya cevaben pek çok görüş olabilir: Bazıları diyet, dinlenme ve egzersizi tek çözüm olarak görürken, bazıları da yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırmak için ilaca başvurmayı gerekli görmektedir.

İyi giyimli, orta derecede fazla kilolu ve obez olan birçok yaşlı insan görmüş olabilirsiniz, iyi kıyafet ve makyajla ilgileniyorlarsa daha da çekici görünüyorlar.

Tıp bilimi yardımcınızdır

Her şeyden önce, hastalıklarla savaşmayı öğrenin.Her hastalığın bir tedavisi vardır. Mümkün olduğunca sağlığı korumak için önlemler alın. Kan basıncınız, kolesterolünüz, şeker hastalığınız varsa. Kendinizi muayene ettirmelisiniz Herhangi bir anormal durum hissederseniz, bunu aile doktorunuzla tartışın ve düzeltin Bu şekilde paranızın bir kısmı kesinlikle harcanacaktır.Örneğin, her yıl veya altı ayda bir test yaptırdığınızda. maliyeti olacak, ancak kendinize bakabilirsiniz.

Erken yaşlanmanın üç ana nedeni vardır.
Hormon seviyesinin dengesiz olması.
Özgür Radikaller doğal süreçleriyle çelişiyorlarsa.
Vücudun bağışıklık sistemini etkileyen bağırsak iltihabı.
Serbest radikallerin rolü
Virüs veya bakteri oluştuğunda vücutta olumlu rol oynarlar.Vücutta doğal olarak bulunurlar ancak maddelere karşı hareket ederlerse yüksek tansiyon, felç, şeker hastalığı, katarakt, artrit, güneş yanığına neden olabilirler Alzheimer, dismenore Parkinson, melanom, üreme sağlığı bozuklukları ve halsizlik.

Önlemler

Bu serbest radikaller uygun gıda seçimleriyle dengelenebilir.Aşağıda antioksidan olan ve yaşlanmanın etkilerine uyum sağlayabilen meyve ve sebzeler hakkında bilgiler yer almaktadır.
Avokado

Armut bakımından zengin meyveler, çilek, yaban mersini ve diğerleri dahil olmak üzere bağışıklık için iyidir, besleyici ve mükemmel antioksidanlardır.

E ve C vitaminlerine ek olarak büyük miktarlarda magnezyum içerirler.
Mor meyve ve sebzeler
Antosiyanin, C vitamini ile birlikte bizi kanser ve Alzheimer hastalığının yanı sıra zihinsel ve kalp hastalıklarından koruyan bu yaşamın özelliklerinde doğal bir pigmenttir.
A, B2, C ve K vitaminleri içerirler.
Lahana
Pakistan’da lahana ve karnabahar zevkle yenilirken, yurtdışında bir tür kırmızımsı-mor da mevcuttur. A, C, E vitaminleri ve kalsiyum içerdiği için içerdiği şekil ve renk ne olursa olsun yenmelidir.
Pancar kökü
Bu sebze çok güçlü bir antioksidan, bir renk pigmenti Betacyanin içerir.
Ayrıca bunamaya karşı koruma özelliği olan A, B6, C vitaminleri ve folik asit ve lif içerir.
Şeker şeker
Cilt için süper besindir ve ayrıca potasyum, C vitamini, kalsiyum ve folik asit içerir.Havuç gibi beta karoten içerir.
Kızarmış patates
Fazla kiloluysanız patates yiyebilirsiniz, aksi halde maske ve temizlik gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.
Kolajen ve elastine her yönden enerji sağlayan bir sebzedir.

kırmızı biber
Uzun kırmızı biber, gözleri ve cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyan güçlü bir oksidan olan 10 miligrama kadar lutein içerir.
muz
Bu meyve lif, potasyum, B6 vitamini ve antioksidanlar içerir.

Yeşil çay
Bu çaydaki polifenol ve antioksidanların yanı sıra siyah çay gibi kateşinlerin miktarı sadece enerji sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kalori yakmaya ve ağırlığı dengede tutmaya da yardımcı olur.Bu, konsantrasyonumuzun nasıl geliştiğini gösterir.Sezon ne olursa olsun, miktarını azaltırsanız süt çayı ve günde bir bardak yeşil çay içmek hem sağlığı hem de güzelliği korumaktadır.

Bitter çikolata
Bu çikolata, enerjiyi artıran iki yararlı bileşen olan Tiramin ve Feniletilamin içerir.Egzersiz yapmadan önce orta boy bitter çikolata yerseniz, egzersiz süresini aktif kalarak tamamlayabilirsiniz.Bu süre zarfında enerji geri yüklenir.
Zeytin yağı
Salata yeme alışkanlığı edinin ve zeytinyağıyla giyin.
Bu yağ aynı zamanda hemoroit, cilt hastalıkları, iltihap, çıban, ağız ülseri, safra kesesi taşları, astım, soğuk algınlığı ve siyatikten kurtulmak için de faydalıdır.Zeytinyağı virgülden çok daha iyidir. bir çay kaşığına eşit içmek.
Çilek veya limon
Portakal, malt, greyfurt ve kivi C vitamini yönünden zengin meyvelerdir. Aynı şekilde brokoli sebzeler arasında en yararlı sebzedir, süper besindir ve birçok fiziksel rahatsızlığa dayanıklıdır.

 

Also Read:

Kışın kemik koruması

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*